ترتیل قرآن کریم 30 جزء

 

بخش های ویژه سایت مداحان قم
اخبار مذهبی , مداحی , مداحان , شاعران
اشعار مذهبی , اشعار مداحی
دانلود مداحی , مداحان اهلبیت ,مداحان قم
گلزار شهدای مجازی,وصیت نامه خاطرات شهدا کلیپ شهدا صدای شهدا
معرفی نامه و زندگی نامه مداحان و شاعران اهل بیت

اوقات شرعی

افراد آنلاین

ما 25 کاربر آنلاین داریم

آمار بازدیدکنندگان

امروز
دیروز
این هفته
این ماه
کل آمار
492
4301
492
19862
23878715
Your IP: 34.204.168.209

رئیس کانون مداحان و شاعران آئینی استان قم گفت: شعر عاشورایی ابعاد حماسی، ارزشی و اخلاقی زیادی دارد که مورد غفلت واقع شده است.

به گزارش سایت مداحان قم به نقل از خبرگزاری مهر محمدعلی مجاهدی در چهارمین هم‌اندیشی تشکل‌های شاخص جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی که در اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم در حال برگزاری است، از مسئولان این تشکل‌ها به عنوان سربازان مصمم و مقاوم سنگرهای فرهنگی کشور یاد کرد و گفت: انتظار داریم مسئولان تشکل‌های مذهبی در محافل مذهبی از کسانی دعوت کنند که خوانش خاصی از انقلاب اسلامی داشته باشند و مسائل مربوط به شعر آئینی و انقلابی را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه شعر آئینی فقط در عرصه ماتمی خلاصه نمی‌شود بلکه قلمرو گسترده‌ای دارد، تأکید کرد: مقوله‌های نیایشی، ستایشی، پرستشی، اخلاقی، حکمتی، تربیتی، عرفانی و سلوکی، رهایی، مقاومت، دفاع، اعتراض مقدس، اعتراض به حاکمیت شرایط غیردینی، حضور در جبهه‌های فرهنگی، شهادت و... از قلمروهای شعر آئینی است.

مسئول دبیرخانه شعر آئینی کشور تصریح کرد: شعر ولایی زیرمجموعه‌های زیادی دارد که شامل شعر نبوی، علوی، بقیع، رضوی، عاشورا و... است.

مجاهدی گفت: اگر تا پیش از انقلاب اسلامی، قرائت ما از فرهنگ ماندگار عاشورا قرائت ماتمی صرف بود، بعد از پیروزی انقلاب کسانی که سکاندار این انقلاب بودند و راهنمایی و هدایت این کشتی را به عهده گرفتند به ما یادآور شند که فرهنگ عاشورا ابعاد دیگری هم دارد که ناگفته مانده است.

رئیس کانون مداحان و شاعران آئینی با تاکید بر لزوم توجه به ابعاد حماسی، ارزشی و اخلاقی شعر عاشورا، اظهار کرد: هدف سالار شهیدان از این قیام، امر به معروف و نهی از منکر و اقامه حکومت حقه‌ای است که بتواند پاسخگوی جامعه اسلامی باشد.
منبع: خبرگزاری مهر

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

این سایت توسط گروه مهندسی نرم افزار انعکاس برتر طراحی و اجرا شده است